LNG on the Road
LNG
on the Road
34 lata historii
34
lata historii
Menu
Oferta
Transport
Węgiel
Nasza historia


Firma powstała w sierpniu 1987 roku. Trzon działalności po dziś dzień stanowi handel i transport węgla kamiennego. Stale się rozwijamy, ale pozostajemy firmą, a właściwie zespołem firm rodzinnych. W 2008 roku rozszerzyliśmy działalność o transport międzynarodowy.

Nasza historia


Firma powstała w sierpniu 1987 roku. Trzon działalności po dziś dzień stanowi handel i transport węgla kamiennego. Stale się rozwijamy, ale pozostajemy firmą, a właściwie zespołem firm rodzinnych. W 2008 roku rozszerzyliśmy działalność o transport międzynarodowy.  

Transport

Usługi
 

           Świadczymy stałe usługi w transporcie międzynarodowym i krajowym, ciągnikami siodłowymi z naczepą typu izoterma, firanka, wywrotka oraz busami w zabudowie 8 i 5 paletowej. Realizujemy w ciągu miesiąca ponad 2000 transportów w kraju i Europie, dla wiodących firm kurierskich i e-commerce. Zlecenia, wykonujemy wyłącznie własnym taborem. Ponadto rocznie skala przewozów miałów węglowych sięga poziomu ok. 100.000 ton. Realizujemy stałe zlecenia dużych ciepłowni w południowej i centralnej Polsce.


Baza transportowa
 

             Nasza baza transportowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, w pobliżu drogi ekspresowej S1 łączącej lotnisko z drogą krajową E75 i autostradą A1.


Zaplecze logistyczne
 

             Dysponujemy stale odnawianą, własną flotą w skład której wchodzą:

• zestawy ciągników siodłowych marki Scania oraz Mercedes z naczepami
• zestawy z systemem wymiennym BDF
• vany 3,5t DMC w zabudowie plandekowej
• vany 3,5t DMC furgon
 
Pojazdy utrzymywane są we wzorowym stanie technicznym, co skutkuje niskim wskaźnikiem ich awaryjności. Posiadamy własną halę serwisową z profesjonalnie wyposażonymi stanowiskami naprawczymi umożliwiającymi naprawę kilku zestawów jednocześnie. Pojazdy nowe, objęte gwarancją producenta serwisowane są w autoryzowanych warsztatach naprawczych. Posiadamy również wsparcie assistance w całej Europie, aby nasi zleceniodawcy byli spokojni o realizację transportów.

Węgiel

Działalność
 

          Działamy na rynku węglowym od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jako PHU Transbed, a obecnie Transbed Sp. z o.o. praktycznie od początku powstania, do zakończenia działalności Bytomskiej Spółki Węglowej S.A. byliśmy jej Autoryzowanym Sprzedawcą kupując i sprzedając rocznie kilkaset tysięcy ton węgla w różnych sortymentach. Po powstaniu Kompanii Węglowej S.A. byliśmy jej Autoryzowanym Sprzedawca do chwili zmiany strategii sprzedaży węgla w sortymentach grubych i średnich.


Plac składowy
 

          Od roku 1993 posiadamy własny plac składowy pojemności 100 tysięcy ton węgla. Naszymi głównymi odbiorcami są duże ciepłownie miejskie, jednak również klientom indywidualnym gwarantujemy wysoką jakość naszych towarów i usług oraz kompleksową, profesjonalną obsługę.


Współpraca
 

          Aby ustabilizować warunki działania, w ciągu ostatniej dekady zainwestowaliśmy zarówno w przedsiębiorstwa będące dostawcami, jak i odbiorcami węgla. Od 2010 roku jesteśmy współudziałowcem reaktywowanej kopalni węgla kamiennego w Bytomiu, działającej obecnie pod nazwą Zakład Górniczy Eko Plus Sp. z o.o. 

Dlaczego my?

         


          Posiadamy doświadczoną kadrę zarządzającą oraz wykwalifikowany personel. Działamy w ten sposób, by zadania z zakresu logistyki transportu wykonywać z należytą starannością, pamiętając o zadowoleniu naszych kontrahentów, przy zachowaniu wszelkich norm i przepisów prawa. Jesteśmy przekonani, że posiadany potencjał techniczny, finansowy i organizacyjny w zakresie transportu jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym klientom oraz zagwarantować stały, profesjonalny poziom obsługi.


O jakości naszych usług świadczą certyfikaty, którymi zostaliśmy nagrodzeni:

Wypełnij formularzW możliwie najszybszym czasie postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wypełnij formularz